Filmy śmierć, surrealizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, surrealizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Belle jest inteligentną i piękną młodą kobietą, która ucieka w świat książek, aby wyrwać się z szarego prowincjonalnego życia. Gdy jej ojciec gubi się w drodze do domu i trafia do zamku straszliwej Bestii, dziewczyna zgadza się zająć jego miejsce. Z pomocą zaczarowanych mieszkańców zamku - wśród których są: imbryk, świecznik i zegar kominkowy - odkrywa, że Bestia skrywa ludzkie serce, jest bowiem księciem, na którego rzucono zły urok...

Tenet

6,2
6,4
Uzbrojony tylko w jedno słowo — Tenet — bohater przenika w mroczny świat międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić świat. Do tego jednak nieodzowne okazuje się skorzystanie ze zjawiska, wykraczającego poza czas realny.

Persepolis

7,7
7,8
Historia dojrzewania Marjane Satrapi, wrażliwej irańskiej dziewczyny, w czasie rewolucji, która doprowadziła do upadku szacha i rządów Chomeiniego oraz dokonała głębokich przemian obyczajowych.


Ichabod Crane (Tom Mison) ginie podczas wykonywania misji dla generała Jerzego Waszyngtona w 1781 roku. Po latach budzi się w roku 2013, a wraz z nim wojownik, którego Ichabod tuż przed śmiercią pozbawił głowy. Teraz zdekapitowany jeździec morduje mieszkańców Sleepy Hollow. Crane pomaga nowej szeryf, Abbie Mills (Nicole Beharie), rozwiązać zagadkę tych niecodziennych wydarzeń. Jednak jeździec bez głowy jest dopiero początkiem mrocznej tajemnicy.

Gerry

5,9
Jest to opowieść o dwójce przyjaciół (Matt Damon i Casey Affleck), którzy w trakcie podróży przez bezkresną pustynię zeszli ze szlaku i zagubili się. Wraz z upływem czasu ich siły i szanse na przeżycie maleją, a przyjaźń zostaje wystawiona na ostateczną próbę.
Nowe oblicze strachu... Granic między światłem a ciemnością broni Straż Nocna Pierwszy rozdział epickiej trylogii fantasy. Nadzwyczaj zręcznie zrealizowany, pasjonujący thriller, będący czymś więcej, niż nową legendą science fiction. Siły Światła i Ciemności koegzystują w delikatnej równowadze od setek lat... do dzisiaj. Pomimo, że Straż Nocna patroluje od wieków świat Mrocznych - wampirów, czarownic, ludzi-kameleonów i magów działających pod osłoną nocy - łańcuch tajemniczych zdarzeń zapoczątkowuje wypełnienie się przerażającej, starej przepowiedni, głoszącej, że pewnego dnia pojawi się Ten Wielki, który opowiadając się po jednej ze stron, rozpęta apokaliptyczną wojnę. Czas ten właśnie nadszedł! Nie wiadomo tylko, po której stronie stanie Ten Wielki...
Przygotuj się na spotkanie ze światem opisanym przez C.S. Lewisa, zaprezentowanym przez Walt Disney Pictures i Walden Media. Dzięki zdumiewająco realistycznym efektom specjalnym, będziesz mógł obserwować dokonania Lucy, Edmunda, Susan, and Petera, czworga rodzeństwa, które podczas zabawy w „Kryj się” w wiejskiej posiadłości tajemniczego Profesora, trafia przez magiczną szafę do krainy zwanej Narnią. Odtąd dzieci poznawać będą urokliwą krainę, zamieszkałą przez mówiące zwierzęta, karłów, faunów, centaurów, olbrzymów; niegdyś spokojną, a teraz rządzoną przez złą Białą Czarownicę Jadis, która zamieniła ją w kraj, gdzie trwa niekończąca się zima. Wspierane przez cudownego lwa, Alana, chcący wyzwolić Narnię spod władzy zimy, doprowadzają do dramatycznej konfrontacji w bitwie z Czarownicą i jej sprzymierzeńcami.
Józef przyjeżdża do sanatorium dr. Gotarda. Leczył się tu zmarły ojciec przybysza, Jakub. Podczas pobytu w placówce Józef przenosi się w surrealistyczny wymiar przeszłości i ponownie trafia do świata dzieciństwa. Widzi rodzinny dom, sklep bławatny Jakuba oraz swoją dawną ukochaną Biankę. Niegdyś opuściła ona Józefa i odeszła z innym.
Schyłek XIX wieku. Przy łożu umierającej kobiety spotykają się jej dwie siostry. Próbują one pomóc cierpiącej, ale same nie potrafią przebić się przez swoje własne życiowe problemy. Najwięcej uczuć wobec umierającej płynie ze strony służącej.
Na swoje alter ego Bergman wybrał 80-letniego profesora Borga, który jedzie z synową ze Sztokholmu do Lund na obchody własnego jubileuszu naukowego. Podróż staje się dla niego wędrówką przez obszary pamięci, refleksją nad życiem i stosunkami z ludźmi. Bohater przywołuje we wspomnieniach swoją pierwszą niespełnioną miłość, nieudane małżeństwo, trudne ojcostwo. Bliskość śmierci sprawia, że Borg uświadamia sobie, iż apodyktycznością, chłodem i obojętnością odgrodził się murem od innych, skazał się na rozpaczliwą samotność. Teraz będzie starał się powoli ów mur burzyć (co jest jedynie subtelnie zasygnalizowane, ale i tak stanowi wyjątkowy w twórczości reżysera promyk optymizmu).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…